TEİAŞ'tan “Eğitime Teknolojik Destek” Kampanyası

November 5, 2020
1.JPG

Sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Eğitime Destek Kampanyası başlattı.

TEİAŞ olarak düzenlemiş olduğumuz “Eğitime Teknolojik Destek Kampanyası” çerçevesinde Ankara başta olmak üzere çeşitli illerde 23 okula ve çocuk evlerinde kalan bakıma muhtaç çocukların kullanması için Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Müdürlüğüne hibe bilgisayar ve yazıcı desteğinde bulunuldu. Kampanya kapsamında daha önce TEİAŞ birimlerinde kullanılan bilgisayar ve yazıcılar revize edilerek okullara teslim edildi. TEİAŞ’ın bilgisayar bağışı ile teknolojik altyapısı eksik okulların ihtiyaçları karşılanarak bilgisayar teknolojisi sınıfları oluşturuldu.

Kampanya ile ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz Orhan Kaldırım, “Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve eğitime verilen önemin artmasıyla, eğitim sorunlarının çözümünde teknolojik olanaklardan yararlanmak kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu teknolojik olanaklardan birisi de bilgisayardır. Salgın nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde, TEİAŞ olarak kullandığımız ancak teknolojik altyapımıza uymayan 193 takım bilgisayar ve 34 adet yazıcılarımızdan oluşan malzemeyi Ankara başta olmak üzere çeşitli illerimizde 23 okulumuza ve Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Müdürlüğüne ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Destek olduğumuz okul ve kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

TEİAŞ’ın bilgisayar bağışı ile, ihtiyacı olan okullarda öğrencilere bilgisayarlı eğitim imkanlarının daha yaygın olarak sunulmasının yanı sıra kamu kaynaklarının etkin kullanımı ve elektronik cihazların geri kazanımıyla birlikte çevre ve doğal kaynakların sürdürülebilirliği de destekleniyor.

 

Medya Galerisi

2.JPG
3.JPG
4
5
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Benzer Haberler

Genel Müdürlüğümüz Bayramlaşma Töreni

Güç Sistemleri Konferansı 3 (GSK2022 ) 18-19 Ekim 2022’de Ankara’da

TEİAŞ ile MEPSO Arasında İşbirliği Toplantısı

Kuzey Makedonya İletim Sistemi İşletmecisi MEPSO heyeti Teşekkülümüzü ziyaret etmiştir.

Yetenek Her Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları Başladı

Ankara Pursaklar Fen Lisesi Öğrencileri Teşekkülümüzü Ziyaret Etti

TEİAŞ ve AZERENERJİ Arasında İşbirliği

CIGRE SEERC 2021-2023 DÖNEM BAŞKANLIĞI TÜRKİYE’DE

TEİAŞ Gençlik ve Spor Kulübümüz Faaliyetlerini Sürdürüyor

14. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı Başladı

SCADA/EMS Sisteminin ve Ağ Yapısının Yenilenmesi İşi Sözleşme Töreni Yapıldı