Genel Müdür Mesajı


Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) olarak, 1970’te kurulan Türkiye Elektrik Kurumu’na (TEK) dayanan köklü bir geçmişe sahibiz ve TEİAŞ adıyla yola çıktığımız 2001 yılından bu güne başarılarla dolu seneleri geride bırakmanın verdiği gururla daha büyük hedeflere, daha kararlı ilerliyoruz.

Geçmişten aldığımız güçlü mirasımız ile Türkiye’nin elektrik iletim sistemini ve şebekesini uluslararası standartlarda, kaliteli, ekonomik ve güvenilir bir şekilde işletiyoruz.

Enerji ihtiyacındaki gelişmelere paralel olarak elektrik iletim altyapımızı her geçen gün genişletirken aşılması güç olan dağları, derin boğazları enerji iletim hatlarımızla aşıyor, Türkiye'nin enerjisini yaklaşık 17.000 çalışanımız, 22 bölge müdürlüğümüz ve 10 yük tevzi merkezimiz ile 7/24 ülkemizin dört bir yanına iletiyoruz.

Bugün, uluslararası enerji piyasalarına entegre, ülkemizin milli enerji politikalarıyla uyumlu öncü sistem ve şebeke işletmecisi olma vizyonuyla sağlam adımlarla yürürken güçlü mali yapımız ve nitelikli uzman kadromuz ile ülkemizin ekonomisine aralıksız katkı sunuyoruz.

Önümüzdeki dönem için büyük hedeflerimiz var. Ülkemizin ilk nükleer enerji santrali ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde burada üretilen enerjiyi elektrik iletim sistemimize bağlayacağız. Bu kapsamda 6 yüksek gerilim hattını inşa çalışmalarına başladık.

TEİAŞ olarak çalışma arkadaşlarımla beraber ülkemizin aydınlık geleceği için hizmetlerimize ve “Enerjinin Gücü” olmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla,

Orhan KALDIRIM
Yönetim Kurulu Başkanı
Genel Müdür