WEC (Dünya Enerji Konseyi)

1923’te kurulan Dünya Enerji Konseyi, sürdürebilir enerjinin geleceği konusunda somut çalışmalar yürüten ve fikir liderliği yapan, global ve kapsayıcı tek forumdur. Dünya Enerji Konseyi’nin 93 milli komitesi, aralarında devletlerin, sektör ve uzman kuruluşlarının da bulunduğu 3000’den fazla üye organizasyonu temsil etmektedir. Misyonu, herkesin yararına sürdürülebilir tedarik zincirine dayalı enerji kullanımını teşvik etmek olan WEC ülkemizde Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi ile temsil edilmektedir.

WEC’in en önemli etkinliği üç yılda bir düzenlenen Dünya Enerji Kongresi’dir. Lider ve uzmanların enerji konusunu tüm yönleriyle ele aldıkları dünyanın bir numaralı enerji platformunda, yöneticilere de teknolojilerini tanıtma ve yeni iş imkanları keşfetme olanağı sağlanmaktadır. TEİAŞ’ın evsahibi sponsorlar arasında yer aldığı son WEC kongresi 9-13 Ekim 2016 tarihleri arasında “Yeni Ufukları Kucaklamak” başlığıyla İstanbul’da düzenlenmiştir.

Hem WEC’in hem de WEC Türk Milli Komitesi’nin üyeleri arasında yer alan TEİAŞ, Kongrede, standı ve en üst seviyede temsiliyle yer almıştır.

 

https://www.worldenergy.org/

world