Haberler

DENİZALTI & KARA KABLOSU TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ

DB.KAB.7 referanslı 380 kV Lapseki 1-Sütlüce 1 ve DB.KAB.9 referanslı 380 kV Lapseki 2-Sütlüce 2 denizaltı güç kablosu bağlantı projelerini gerçekleştiren Türk Prysmian-Prysmian Powerlink Adi Ortaklığını bünyesinde barındıran Prysmian Group şirketince, 25/05/2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde, Teşekkülümüz ve şirket yetkililerinin katılımıyla, Çanakkale Boğaz Geçişi denizaltı kablo projeleri, AC/DC Denizaltı Kablo, DC Kara Kablosu ve PD (Partial Discharge) Sistem Teknolojilerinde yaşanan gelişmeler/tecrübeler ve Dünya çapında gerçekleştirdikleri projelere ilişkin bilgi vermek üzere bir seminer gerçekleştirilmiştir.

1

Seminerin açılışında bir konuşma gerçekleştiren Genel Müdürümüz Abdullah ATALAY, Teşekkülümüz açısından Trakya ve İstanbul bölgesi iletim sistemimizin arz güvenliği açısından büyük önem arz eden Çanakkale Boğaz Geçişi kablo projeleri kapsamında gerçekleştirmiş oldukları başarılı ve özverili çalışmaları sebebiyle, projelerin her aşamasında görev almış tüm Teşekkülümüz ve Prysmian Group çalışanlarına tebriklerini ve teşekkürlerini bildirmiştir. Teşekkülümüz ilgili birimlerinde görevli arkadaşların katılımıyla yapılacak olan seminerin Teşekkülümüzün ileriki dönemde gerçekleştireceği projelerinde değerlendirilerek kullanılmak üzere büyük bir fayda sağlayacağını düşündüğü ifade etmiştir.

2

Açılışta söz alan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Erkan AYDOĞDU ise, uluslararası ve yurt içi tecrübeleriyle, Teşekkülümüzün enerji alanında gerçekleştirmiş olduğu büyük projelerde yer almaktan büyük bir gurur ve memnuniyet duyduklarını, Teşekkülümüzün bundan sonra gerçekleştirileceği büyük projelerde yine büyük bir gayret içerisinde yer almak istediklerini bildirmiştir. Seminerin faydalı geçmesini umduğunu ifade ederek, değerli vakitlerini ayırdığımız için teşekkürlerini iletmiştir.

DİĞER HABERLER