KAMU FUTBOL TURNUVASI’NA RENK KATTIK ... 

 

               Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, sporun kitlelere yayılması, spora ilgiyi arttırmayı, sporun her yaştaki insanların beden ve ruh sağlığını geliştirmesini ve Kamu Kurum ve Kuruluşları arasındaki dostlukları daha da pekiştirmek amacıyla düzenlenmiş olan, 2012 yılı Spor Toto Kamu Futbol turnuvası 27 Nisan 2012 Cuma günü saat 16:00 da yapılan açılış töreni ile başlamış, 20 Haziran 2012 tarihinde oynanan final maçının ardından yapılan kapanış töreniyle son buldu.

                Turnuvada birinci olan Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün kupa ve madalyalarını Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı verirken, İkinci olan PTT Genel Müdürlüğü, kupa ve madalyalarını GHSİM Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Kocatepe ve Tamer Taşpınar'ın elinden aldı.

               Üçüncü olan Sağlık Bakanlığı'na ise kupa ve madalyalarını Spor Toto Teşkilat Başkan Yardımcısı Bünyamin Bozgeyik verdi. 

 

               Habertürk Gazetesi Yazarı İsmail ÖZYURT’un haberinden de anlaşılacağı üzere kıran kırana geçen karşılaşmalar sonucunda takımımız,  ilk kez katıldığı, 60 kamu kurum ve kuruluşunun iştirak ettiği bu turnuvada; Ankara B.Ş.B. İtfaiye, Kültür Bakanlığı, İlksan Genel Müdürlüğü, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Tübitak, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, PTT Genel Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü takımları ile oynadığı 9 maç sonunda, 48 takımı geride bırakarak ilk 12’ye kalma başarısını gösterdi, ancak 3. kademe maçları sonucunda elenerek yarı finale çıkamadan turnuvaya veda etti. 

               Genel Müdürümüz Sn. Kemal YILDIR Gölbaşı Sosyal Tesislerinde kabul ettiği sporcularımıza hitaben yapmış olduğu konuşmasında; sporun dostlukları, arkadaşlıkları kuvvetlendirdiğini ve bir marka değeri olan TEİAŞ’ın tanıtılmasında da büyük rol oynadığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti ve bundan sonraki organizasyonlarda da başarılar diledi.

 

               

              Turnuva boyunca desteklerini  esirgemeyen, Genel Müdürümüz Sn. Kemal YILDIR’a, Genel Müdür Yardımcılarımıza ve Başkanlarımıza, göstermiş oldukları iyi niyet ve özverili çalışmalarından dolayı tüm takım arkadaşlarımıza, her maçta yalnız bırakmayarak desteğini esirgemeyen seyircimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.  

                                                               

               

              Maçlardan Enstantaneler  

 

Tülay ÖZKARA 

Özel Kalem Müdürlüğü

tulay.ozkara@teias.gov.tr