SETGEM ŞALT TESİSLERİ

          2007 yılında montajına başlanan ve eğitim-saha işbirliği ile gerçekleştirilen 154 kV SETGEM Eğitim ve uygulama şalt sahası montajı malzeme teminine bağlı olarak devam ediyor.  

          2.İletim Tesis İşletme Grup Müdürlüğü personeli tarafından montajı yapılan tek devre 154 kV 3 adet direkten oluşan enerji iletim hattı, hat bakım temel ve tekâmül eğitim uygulamalarında, 3.İletim Tesis İşletme Grup Müdürlüğü personeli tarafından montajı yapılan, 154 / 34,5-6,3 kV 12,5 MVA güç trafosu, eğitimlerde görsel ve uygulama amaçlı olarak kullanılıyor.  

          Ayrıca, 2.İletim Tesis İşletme Grup Müdürlüğünden temin edilen 154 kV şalt malzemelerinin uygulama sahasına montajına başlandı. Balıkesir İşletme Bakım Müdürlüğü personeli tarafından gerçekleştirilmekte olan montaj çalışması sonunda, 154 kV trafo fiderinin faal duruma getirilmesi planlanıyor.  

          İhtiyaç duyulan teçhizat ve malzemeler temin edildikçe montaj çalışmaları devam edecek.Tesis çalışması ve çevre düzenlemesi tamamlandığında, eğitimlerde pratiğe dönük uygulama imkanı daha da arttırılmış olacaktır.

Ekrem SAÇKESEN,  

 SETGEM

ekrem.sackesen@teias.gov.tr